Все статьи

Провина вцілілого: що це і як собі допомогти

 

24 лютого 2022 року РФ здійснила жорстоке повномасштабне вторгнення в Україну. З того часу постраждав ледь не кожен українець. Навіть ті, хто живе давно за кордоном, відчули вплив цієї страшної катастрофи.

Окрім страху за своє життя та життя близьких, за майбутнє своєї країни та народу, крім злості на загарбника та горя через втрачене є інше почуття, що переживає величезна кількість людей – провина вцілілого. Саме про неї я хочу розповісти в цій статті. Читать далее Провина вцілілого: що це і як собі допомогти

Наскільки ви вмієте бути добрими до себе: тест

Нам зазвичай легко ставитись до себе добре, коли все виходить, плани реалізовуються і світ нам благоволить. Але як ми взаємодіємо із собою, коли все дуже непросто? Коли ми помиляємося, зустрічаємося зі своїми обмеженнями, коли у нас недостатньо ресурсів чи обставини складаються не на нашу користь? Я часто чую від людей, що вони починають ще більше себе критикувати та тиснути на себе. А тим часом складні періоди — це ті періоди, коли ми найбільш вразливі і потребуємо підтримки, у тому числі своєї власної.
Читать далее Наскільки ви вмієте бути добрими до себе: тест

5 книг про тривожність і як з нею бути

Щодня під час консультацій я чую про тривогу. Іноді це нормальна, адекватна тому, що відбувається, реакція, а іноді — затоплююча, надмірна, що збиває з ніг. У таких випадках я співпереживаю, нормалізую, досліджую, а потім говорю своїм клієнтам: «Як ви дивитеся на те, щоб навчитися переживати корисно?»
Читать далее 5 книг про тривожність і як з нею бути

Як підготуватися до онлайн-консультації: поради психолога

Після пандемії та в початком повномасштабного вторгнення онлайн-консультації із психологом стали дуже актуальними. Вам не потрібно їхати до фахівця в офіс, можна перебувати в будь-якій точці світу і просуватися у вирішенні своїх проблем, не виходячи з дому. Сучасні дослідження показують, що онлайн-терапія не поступається у своїй ефективності очним зустрічам. Але такі консультації мають свою специфіку.
Читать далее Як підготуватися до онлайн-консультації: поради психолога

Одної самооцінки недостатньо. Добре ставлення до себе і як його розвинути

Самооцінка є тим загальним уявленням людини про себе як про особистість, і про те, яке значення вона надає своїм вчинкам. Запит «як підвищити самооцінку» у пошукових системах з’являється в середньому 17 тисяч разів на місяць. Той самий запит піднімається на моїх первинних консультаціях у 90% випадків. Це говорить про одне: більшість з нас дуже хоче почуватися краще і поводитися краще по відношенню до самих себе. Але щоб цього досягти, чи достатньо однієї самооцінки? Давайте розберемося разом.

Читать далее Одної самооцінки недостатньо. Добре ставлення до себе і як його розвинути

Як перестати сильно переживати про здоров’я

Здоров’я – величезна цінність для будь-якої людини. Хтось дбає про нього більше, хтось менше. Іноді ми хворіємо чи хворіє хтось із близьких, і це викликає тривогу. Така тривога минає, щойно здоров’я відновлюється. Але буває так, що людина постійно стурбована різними симптомами, надмірно переживає про своє здоров’я і нерідко трактує звичайні зміни в організмі як ознаки хвороб. У народі таких людей поблажливо називають надмірно чутливими, іпохондриками. Але вони справді страждають. Що ж таке надмірна тривога про здоров’я і як навчитися не надто сильно переживати?
Читать далее Як перестати сильно переживати про здоров’я

Как развод родителей может повлиять на психику и поведение детей

В норме, когда родители любят детей, а дети — родителей, развод неизбежно становится стрессом как для взрослых, так и для детей. То, как все переживут стресс, зависит от отношений между родителями, их эмоциональной зрелости и психологической устойчивости, их способности разделить роли «супруг» и «родитель», от готовности сотрудничать после развода. Читать далее Как развод родителей может повлиять на психику и поведение детей

Як справитися із провиною?

Провина – це клубок емоцій, думок, спогадів, фантазій. Це складний комплекс, сигнал: щось пішло не так. Провина виконує важливі функції, але іноді буває непродуктивною. Почуватися винним — не завжди означає бути таким. Ірраціональна провина змушує проживати ситуацію з минулого без можливості її завершити, штовхає на вчинки на шкоду собі. І постає питання: як позбутися почуття провини?
Читать далее Як справитися із провиною?

Как пережить кризис среднего возраста: советы мужчинам и женщинам

На протяжении всей жизни мы проживаем ряд кризисов. Каждый из них подвергает испытаниям наши взгляды, самооценку, мотивы, ценности. В середине пути мы можем проживать особенно яркий кризис, который все переживают по-своему. Для кого-то это новый трамплин, другие погружаются в туман и депрессию, кто-то разрушает и отрицает все, что было до. К вопросам «а что дальше?» или «а правильно ли я живу?» каждый приходит своей дорогой, но как пережить кризис среднего возраста и извлечь из него пользу? Читать далее Как пережить кризис среднего возраста: советы мужчинам и женщинам

Как научиться управлять своими эмоциями

С нами каждый день случаются приключения, большие и маленькие, хорошие и неприятные. Внутренний барометр чутко реагирует на них, помогая изменить жизнь к лучшему. Но иногда кажется, будто трудности возникают специально, чтобы свести нас с ума. Эмоции зашкаливают, лишая способности трезво мыслить. Что же делать, чтобы взять себя в руки? Как контролировать свои эмоции? Читать далее Как научиться управлять своими эмоциями