Розповсюджені питання

Що може хвилювати перед консультацією?

Психотерапія – то тільки для лікування психічних розладів. Здоровій людині, без депресії, тривожності та інших схожих проблем, вона ні до чого.

Робота з психотерапевтом не обовʼязково має бути націлена тільки на одужання від психічних розладів. Часто до мене звертаються люди, які є цілком здоровими і не мають ніяких виражених симптомів. Їх приводить цікавість до свого внутрішнього світу і бажання жити більш свідоме, змістовне життя і ще більш наповнене.

Сильні особистості справляються самотужки.

Будь-хто може стикнутися з трудношами, які є надмірно складні. Це не означає, що людина слабка або безнадійна. це означає, що деякі ресурси лежать за межами нас і нам треба знайти додаткові джерела підтримки, знань та допомоги.

Звідки спеціалісту знати, як мені? Раптом він ніколи не мав такого досвіду, як у мене?

Для того, щоб хірург міг допомогти пацієнтові, йому не потрібно пережити всі види оперативних втручань. Достатньо знати, як функціонує організм, і мати відповідні навички. Так і психотерапевту не потрібно (і неможливо) переживати весь спектр людських складностей. Психотерапевт вміє слухати, співчувати, а ще він має знання та інструменти в сфері психічного здоровʼя. Ви – експерт в своєму житті, психотерапевт – в психотерапії. Саме тому спеціаліст ніколи не дасть вам конкретних життєвих порад і буде очікувати активної співпраці.

Мені соромно розповідати щось незнайомцю.

Історія кожного клієнта – унікальний дар. Психотерапевт з відкритістю та співчуттям ставиться до будь-яких проблем і завжди намагається краще зрозуміти клієнта. Від перших хвилин ви можете зрозуміти, чи будете готові відкриватися, чи можете дати кредит довіри. Памʼятайте, що стосунки з психотерапевтом теж будуються і розвиваються.

Йти до психотерапевта треба тоді, коли буде нестерпно, а до того часу краще справлятися самотужки.

Психічне здоровʼя так само цінне, як і фізичне, ба більше, вони взаємоповʼязані та впивають одне на одного. Дослідження показують, що чим швидше людина звертається за допомогою, тим швидше їй дається одужання.

Як я зрозумію, що спеціаліст мені підходить?

В роботі з психотерапевтом важливим є не тільки досвід та освіта, але і міжособистісний контакт. В часі першої зустрічі ви зможете відчути, чи комфортно вам і чи готові ви продовжувати.

Скільки зустрічей може знадобитись, щоб був ефект?

Кількість зустрічей залежить від специфіки проблеми, цілей, рекомендації протоколів та динаміки змін. Ви можете відчути ефект вже до 5 зустрічі. Для роботи над зміною більш вкорінених проблем (наприклад, нормалізація самооцінки) може знадобитись більше 15 зустрічей. В будь-якому разі ми завжди колаборативно будемо обговорювати це питання.


Заповніть онлайн-форму, щоб записатися на консультацію.